V torek, 30. marca 2021, smo končno lahko izvedli šolsko tekmovanje v znanju astronomije. Tekmovanje, ki ga razpisuje Društvo matematikov, fizikov in astronomov Slovenije, je bilo predvideno že za december 2020, vendar se je izvedba tekmovanja zaradi epidemioloških ukrepov zamaknila v 2021. Izvaja se v dveh tekmovalnih skupinah, in sicer v 1. skupini, ki je namenjena dijakom 1. in 2. letnikov ter v 2. skupini, ki je namenjena dijakom 3. in 4. letnikov srednjih šol.  Na Gimnaziji Ptuj se je tekmovanja v 1. skupini udeležilo skupno pet dijakov (trije dijaki 1. letnika in dva dijaka 2. letnika), v 2. skupini pa ena dijakinja 4. letnika.

Tudi tokrat je bila zahtevnost nalog zelo velika, saj je za reševanje nalog poleg znanja astronomije potrebno tudi odlično znanje s področja fizike in matematike.

Na rezultate in morebitne prejemnike priznanj ter udeležence državnega tekmovanja še čakamo.

Foto: K. Pajek