V šolskem letu 2020/21 je splošno maturo  uspešno opravilo 95% vseh dijakov, ki so pristopili k splošni maturi.  Letošnja generacija  je presegla rezultat generacije preteklega leta, tudi v  deležu  dijakov, ki so dosegli odličen uspeh na splošni maturi. Odličnih dijakov je 27%, med njimi  kar 7 zlatih maturantov, torej dijakov, ki so dosegli 30 in več točk. Dijaki, ki so dosegli več kot 30 točk so: Jure Glodež, Eva Vidovič, Jaka Horvat, Špela Kukovec, Gal Zmazek, Matej Kolednik in Zala Veselič. Povprečno število točk maturantov, ki so uspešno opravili splošno maturo pa je 20,7.

Z rezultatom splošne mature v letošnjem šolskem letu smo izjemno zadovoljni in iskreno čestitamo celotni generaciji 2021.

Boštjan Šeruga, ravnatelj