V sredo, 21. 9. 2022, je v avli šole Dijaška skupnost Gimnazije Ptuj pripravila sejem dejavnosti, s katerimi si lahko dijaki širijo znanje na različnih področjih.

Raznovrstne dejavnosti so predstavili dijaki, pomagali pa so tudi nekateri bivši dijaki naše šole, ki so na predstavljenih področjih še zmeraj dejavni.

Sejem je bil namenjen spoznavanju dejavnosti, ki potekajo na šoli, da bi dijake vzpodbudili k pridružitvi kateri izmed njih. Nabor dejavnosti, med katerimi lahko izbirajo, je pester; predstavili so se pevski zbor, šolski bendi, gobarski krožek, debatni krožek, prostovoljstvo, GimMUN, nemščina, francoščina, slovenščina, zgodovina, knjižnični klub Dotik knjige, statistične igre, podjetniški krožek, tečaj kitajščine, astronomski krožek, angleška gledališka skupina Angles in skupina dijakov globalnega učenja. Dijaki so bili s predstavljenim zadovoljni in upam, da je vsak našel nekaj zase.

Nika Šerdoner, 2. b, predsednica dijaške skupnosti