Šolsko leto 2022/23 je zadnje leto mednarodnih dejavnosti Erasmus+ projekta »Nihče ni otok«, katerega prijaviteljica je Gimnazija Ptuj. Pomemben vidik dejavnosti takih projektov pa je, da se na šoli ohranijo in razširijo med čim večje število dijakov in dijakinj. Tako smo oktobra 2022 pričeli s celoletno OIV dejavnostjo »Wishtree«, Drevo želja.

Vsako sredo devet dijakinj 3. C z mentorico Aleksandro Pal nadgrajuje znanje angleščine s pomočjo gradiva, ki smo ga ustvarili v mednarodnem projektu. Srečanja potekajo v sproščenem vzdušju, ob skodelici čaja in pecivu klepetamo, izražamo mnenje, uporabljamo novo besedišče. Dekleta bodo prebrala tudi zgodbo Wishtree in brez strahu pred ocenjevanjem ustvarila pisne izdelke v angleščini, kar bo zagotovo pomagalo tudi pri rednih učnih urah.

V lepem jesenskem vremenu smo o tem, kako zanimivo predstaviti literarno delo, razpravljale kar na prostem, pred Gimnazijo Ptuj.