Med pustnim časom, v ponedeljek, 20. 2. 2023, so nas v okviru narodne izmenjave obiskali dijaki Gimnazije Lava Celje. Na Ptuj so prispeli v zgodnjih urah z vlakom, kjer smo jih času primerno pričakali v maskah. Pospremili smo jih v šolo in jim razkazali šolske prostore. Ob pustnih dobrotah smo pričakali skupino kurentov, ki so jim predstavili svojo opravo in običaje. Nato smo se razdelili v skupine in se odpravili na poučen sprehod po Ptuju, kjer smo si ogledali zgodovinske in pustne znamenitosti mesta Ptuj. Imeli smo priložnost videti tudi otroško povorko, polno zanimivih mask. Sprehod se je končal na ptujskem gradu, kjer smo lahko uživali v razgledu celotne ptujske okolice. Vrnili smo se v šolo, kjer smo našim gostom v naši kulturni dvorani predstavili Ptuj in našo gimnazijo. Ob koncu predstavitve smo uživali v plesu – pustnem rajanju. Druženje je bilo prijetno in upamo, da bo kakšno novo znanstvo preraslo v prijateljstvo.

Manja Cafuta,  dijakinja 1.c Gimnazije Ptuj