Delavnica ustvarjanja murala (zidne poslikave) je potekala 27.9.2019 v sodelovanju z društvom Humanitas, ki je v Sloveniji gostil umetnike iz Bolivije, Mehike in Nemčije. Skupaj z mladimi so ustvarjali zanimive zidne poslikave. Aktivnost so izvedli člani Kluba dijakinj in dijakov globalnega učenja.

V delavnici, ki jo je vodil umetnik Tin Tin iz Bolivije, je nastala zidna poslikava, ki predstavlja mati Zemljo. Tin Tin nam je razložil, da je v njihovi kulturi narava zelo pomembna in da jo ljudje zelo spoštujejo.. Bilo nas je kar malo sram, kako se mi v razvitem svetu obnašamo do naše mati narave. Zidna poslikava, ki krasi steno pred šolo, bo vsak dan ozaveščala vse mimoidoče o podnebnih spremembah in nas opominjala na pomembnost aktivnega in odgovornega delovanja za družbo in planet. Na ta način smo se pridružili sošolcem in sošolkam, ki so se v petek udeležili podnebnega protesta mladih za podnebno pravičnost.